Revitalizace bytových domů Renovace zateplovacích systémů Zateplování fasád Čištění a opravy fasád Rekonstrukce budov Rekonstrukce interiérů Průmyslové
podlahy
Technické dozory staveb Sanace vlhkých staveb Plastová okna a dveře Hliníkové vchodové dveře NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM 2021+

Hliníkové vchodové dveře

Dveře mohou být jednokřídlé nebo dvoukřídlé, s nadsvětlíkem (pevným nebo otevíracím) nebo bez něj. Systém je variabilní a umožňuje vytvořit také různě složité stěny se zabudovanými dveřmi na míru dle potřeb zákazníka. Samozřejmostí je volba strany otevírání (dovnitř/ven) a směru otevírání (levé/pravé).

Povrchová úprava hliníkových profilů, ze kterých dveře vyrábíme, může být buď s nástřikem práškové barvy v libovolném odstínu stupnice RAL, nebo se stříbrným eloxovaným povrchem. Další možností je také povrchová úprava DECORAL - imitace dřeva. U všech uvedených povrchových úprav odpadá nutnost preventivně obnovovat nátěry, jako to vyžadují ocelové nebo dřevěné dveře.

Pro kování dveří používáme systémové komponenty renomovaných výrobců Dr. Hahn, GEZE, Hoppe, ASSA ABLOY, Dorma, G-U, BKS, KFV a mnoha dalších. Na kování se nevyplatí šetřit!

Na spodní hraně dveří je dotěsňovací kartáček, který se "šoupe" po podlaze a při zavřených dveřích zabraňuje "podfukování" pode dveřmi ("netáhne na nohy"). Dveře se mohou namontovat také s přiznaným těsnícím prahem z hliníku, místo kartáčků se tak použije těsnící guma čímž je podstatně zvýšena izolační schopnost dveří.

Výplň vchodových dveří tvoří převážně izolační dvojsklo se součinitelem prostupu tepla od 2,9 až do 1,1 W/m2K. Zvýšenou bezpečnost lze dosáhnout použítím vrstvených skel Stratobel (CONNEX). Jedná se v podstatě o dvě skla slepená fólií. Vrstvené sklo se při úderu nerozsype na střepy ale díky fólii stále drží tvar a zabrání tak nechtěnému poranění. Pro případného zloděje je také velmi obtížné udělat do dveří otvor. Izolační dvojskla mohou být také různě zabarvená, reflexní (zrdcadlová), s ornamenty (neprůhledná), mléčná, pískovaná...fantazii se meze nekladou. Sílu jednotlivých skel ve dvojsklu volíme podle požadavků zákazníka a snažíme se držet statických doporučení výrobce skel. Dvojsklo se standardně používá síly 24 mm, systémy umožňují použít až 45 mm silné dvojsklo, event. trojsklo. Samozřejmostí je zasklení i jednoduchého skla, které se používá převážně u interiérových dveří.

Pokud nechcete aby dveřmi bylo vidět (typicky dveře výrobních hal), místo skla lze použít izolační panel v libovolné barvě dle stupnice RAL.Výška okopového profilu (profil na spodní straně dveřního křídla) je standardně 150 mm, na přání lze výšku okopu upravit přidáním dalšího profilu nebo profilu a neprůhledné výplněv barvě dveří.Systém dveří obsahuje 2 těsnění - vnitřní a vnější.

Dveře mohou být vybaveny rozličným kováním:

 • dveřní zavírač (možno i s aretačním raménkem - nahrazuje stavěče)
 • elektrickým protikusem (elektrický zámek - "bzučák")
 • kování klika-klika případně klika-koule
 • jednostranným nebo oboustranným madlem rozličných tvarů a materiálů (plastové, ocelové poplastované, ocelové s nástřikem, hliníkové, nerezové, mosazné, ...)
 • zámek se střelkou nebo válečkem na cylindrickou vložku (FABku)
 • stavěč křídla (zašlapávač)
 • přídavný zámek na cylindrickou vložku (zamykání dveří ve dvou bodech dvěma klíči)
 • tříbodový zámek na cylindrickou vložku (zamyká dveře ve 3 bodech jedním klíčem)
 • panikový dvoubodové a tříbodové kováním s hrazdami
 • panikový zámek - z vnitřního prostoru lze pouhým stiskem kliky odemknout dveře
 • samozamykací zámek - po každém zavření dveře automaticky uzamkne
 • autonomní čtečka - umožňuje dveře odemykat číselným kódem nebo čipovou kartou/přívěškem

Dveře vždy vyrábíme na míru podle požadavků zákazníka.

Termín dodání dveří je cca 3-4 týdny od objednání, při nestandardní barvě se může prodloužit až na 6 týdnů.Při rekonstrukci vchodových dveří u bytových domů je třeba vyrobit i nové cylindrické vložky FAB. Jejich výrobu zajišťujeme také a popřípadě i jejich spárování na jeden klíč (např. pro přední a zadní vchody) + výrobu potřebného počtu klíčů pro všechny obyvatele. Zákazníkům nedoporučujeme sestavovat novou cylindrickou vložku na původní klíč, neboť by starými klíči docházelo k poškozování nové vložky, případně by některé hodně opotřebované klíče nemusely fungovat. Nové klíče v potřebném množství předáváme s předstihem, aby byli na výměnu připravení všichni obyvatelé domu. 

Varianty spodního detailu křídla


NABÍZENÉ SLUŽBY

Reference stavebních zakázek

RYCHLÝ KONTAKT

STAKS Group s.r.o.
28. října 2026/72
301 00 Plzeň

+ 420 377 240 395

+ 420 774 100 142

info@staks.czKompletní kontakty