Revitalizace bytových domů Renovace zateplovacích systémů Zateplování fasád Čištění a opravy fasád Rekonstrukce budov Rekonstrukce interiérů Průmyslové
podlahy
Technické dozory staveb Sanace vlhkých staveb Plastová okna a dveře Hliníkové vchodové dveře NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM 2021+

Zateplování fasád

Nejsilnějším argumentem při rozhodování jsou jistě důvody ekonomické. Z pohledu provozních nákladů a stále se zvyšujících cen energií na vytápění, je zateplení objektu jistě řešením, ke kterému každý majitel nemovitosti po úvaze dojde. Zateplení domu může pro laika působit snadným dojmem. V ČR je bohužel velmi rozšířen názor, že zateplení si šikovný kutil může provést sám a kombinací jednotlivých komponentů různých výrobců snížit pořizovací náklady a přesto zachovat kvalitu a funkčnost izolace. Opak je však pravdou.

Zateplovací systém je zásadní investicí a proto by měl plně sloužit řadu let bez nutnosti dalších investic. Z tohoto důvodu je třeba dodržet vysokou kvalitu provedení a použít kvalitní zateplovací systémy. Stejně jako u motoru auta těžko můžete použít díly z různých druhů vozů, amatérsky je zkombinovat a očekávat optimální výkon, tak i u zateplovacích systémů je optimální zakoupit celý systém od jednoho výrobce a dodržet doporučenou technologii při instalaci. Výrobní postupy se u jednotlivých výrobců liší kvalitou i cenou.

Při provádění zateplovacích systémů je nutné dbát nejen na samotnou kvalitu a funkci zateplovacího systému, ale také na spoustu dalších zásadních věcí jako je například mechanická odolnost a stabilita. Na základě našich odborných znalostí Vám rádi zdarma poradíme s nalezením optimálního řešení, přičemž zhodnocujeme především následující kritéria:

 • mechanická odolnost a stabilita
 • požární bezpečnost
 • hygiena, ochrana zdraví a životního prostředí
 • bezpečnost při užívání
 • ochrana proti hluku a plísním
 • úspora energie a tepelná ochrana (úspory energie po zateplení objektu z vnější strany obvodového pláště se pohybují mezi 40 - 50%)
 • cenová dostupnost

K zateplování panelových domů používáme certifikované kontaktní zateplovací systémy tuzemských i zahraničních dodavatelů.

Jako izolant je u zateplovacího systému použit objemově stabilizovaný pěnový či extrudovaný polystyren nebo se používá minerální vata.

Povrchovou úpravu tvoří stěrkové omítky různých struktur s fasádním nátěrem nebo přímo probarvené ve hmotě.

Základní charakteristika omítek vhodných pro zateplovací systémy

 • minerální - odolná vůči mrazu a vodě, omyvatelná
 • akrylátová - odolná vůči vodě a mrazu, vč. kyselých dešťů, omyvatelná, paropropustná
 • silikátová - odolná vůči vodě a mrazu, vč. kyselých dešťů, omyvatelná, paropropustná, odolná proti mytí, při dešti  tzv. samočistící efekt
 • silikonová - odolná vůči vodě a mrazu, paropropustná, mimořádně stálobarevná, při dešti  tzv. samočistící efekt

 Tepelná izolace je současně zhodnocením celého objektu.


Společnost STAKS Group s.r.o. vlastní certifikáty o proškolení na montáž všech významných vnějších tepelně izolačních kompozitních systémů ETICS. Můžete si je prohlédnout v sekci Ke stažení.

 

NABÍZENÉ SLUŽBY

Reference stavebních zakázek

RYCHLÝ KONTAKT

STAKS Group s.r.o.
28. října 2026/72
301 00 Plzeň

+ 420 377 240 395

+ 420 774 100 142

info@staks.czKompletní kontakty