Revitalizace bytových domů Renovace zateplovacích systémů Zateplování fasád Čištění a opravy fasád Rekonstrukce budov Rekonstrukce interiérů Průmyslové
podlahy
Technické dozory staveb Sanace vlhkých staveb Plastová okna a dveře Hliníkové vchodové dveře NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM 2021+

Renovace a oprava zateplovacích systémů

Vnější kontaktní zateplovací systém je účinný způsob pro zlepšeni tepelně izolačních vlastnosti obvodových plášťů budov. Za poměrně krátkou dobu používání vnějších kontaktnich zateplovacích systemů se již u některych setkáváme s poruchami. Poruchami jsou zejména praskliny a trhliny způsobené pnutím v zakladní vrstvě, dále pak odpadávající a odlupující se části omítky v důsledku působení vlhkosti.

Přičinou poruch je především nekvalitní provedení základní vrstvy. Hlavně nedostatečný přesah skleněné síťoviny při napojováni, špatné umístění skleněné siťoviny v základni vrstvě - skleněná siťovina neni v 1/3 tloušťky základni vrstvy od horního povrchu, chybí diagonalní výztužně příložky na rozích otvorů, jsou špatně umístěné nebo nedostatečně velké, přiíiš tmavá omítka s nízkým koeficientem odrazivosti a netěsna napojení zateplovacího na klempiřské konstrukce parapetů nebo atiky.

Tyto poruchy musí byt včas opraveny jinak následuje pomalá postupná degradace zateplovacího systému. Praskliny je možné opravit nátěrovým nebo stěrkovým sanačním systémem. Nátěrový systém spočívá v přetření zateplovacího systemu fasádní barvou. Je to velmi rychlé, jednoduché i ekonomické řešení, které je vhodné pouze pro vlásečnicové praskliny do šířky 0,2 mm. V případě větších poruch jako jsou trhliny šířky 0,2 mm a více se volí stěrkový systém. Jde o nové vytvoření armované stěrkové vrstvy s omítkou na původním podkladu. Nevýhodou je snížení paropropustnosti vnějšího souvrství zateplovacího systemu.

Výše uvedené nedostatky štěrkového sanačního systému odstraňuje systém pro sanaci kontaktních zateplovacích systemů weber.therm Retec 700. Díky síti drážek v základní vrstvě a nizkému faktoru difuzního odporu μ = 12 stěrkové hmoty weber.therm Retec 700 a použité paropropustné omítce nedochazí k výraznému snížení paropropustnosti vnějšího souvrství sanovaného systému, ke kterému přidáním další základní vrstvy s omítkou běžně dochazí.

NABÍZENÉ SLUŽBY

Reference stavebních zakázek

RYCHLÝ KONTAKT

STAKS Group s.r.o.
28. října 2026/72
301 00 Plzeň

+ 420 377 240 395

+ 420 774 100 142

info@staks.czKompletní kontakty